
Mats Eilertsen Trio (NO) – FT. Harmen Fraanje & Thomas Strønen
De Noorse contrabassist Mats Eilertsen heeft een meer dan indrukwekkend CV. Hij is te horen op tal van ECM platen met onder meer Tord Gustavsen, Trygve Seim, Mathias Eick, Nils Økland, Wolfert Brederode en Jakob Young. Daarnaast treedt hij al 15 jaar op met zijn eigen trio dat bestaat uit drummer Thomas Strønen en de Nederlandse pianist Harmen Fraanje. And Then Comes The Night uit 2019 is het meest recente album van het drietal dat ook verscheen op ECM Records.
De contrabas is meer dan een begeleidingsinstrument alleen voor Mats Eilertsen. In zijn trio gebruikt hij zowel klassieke als experimentele technieken om een solide basis neer te zetten, waar subtiel op ingespeeld wordt door pianist Harmen Fraanje en drummer Thomas Strønen. Het resultaat is deels lyrische, deels atmosferische muziek die anders klinkt dan je van een jazztrio zou verwachten.
Verwacht deze avond vooral nieuw werk van het trio naast bestaand werk van hun laatste album.
‘A sustained work of near impossible beauty and sublime human interaction’, schreef het Amerikaanse magazine AllAboutJazz over deze trioplaat, waarmee alles wel is gezegd. Tussen de vele pianotrio’s in de jazz is dit een groep die je niet mag missen!

Philippe Lemm Trio
Philippe Lemm Trio, een van de meest opwindende en dynamische jazzgroepen van het afgelopen decennium, maakten veel indruk met hun albums City Birds (2019) en First Steps (2021). In januari 2025 komt hun nieuwe album uit en keert De Nederlandse drummer Philippe Lemm voor even terug uit de VS voor een releasetour met zijn New Yorkse trio. Wij zijn blij dat ze ook “onze” Catharinakapel wilden aandoen.
Lemm studeerde in 2009 af aan het Conservatorium van Amsterdam en vertrok daarna naar New York om er als eerste Nederlandse drummer een mastertitel te halen aan de prestigieuze Manhattan School of Music. Daar ontstond ook zijn pianotrio.
Het trio laat zich muzikaal niet kaderen. Jazz en improvisatie vormen de basis, maar rock en klassiek zijn net zo goed van grote invloed. Het trio speelde op veel internationale podia als de Blue Note, Ronnie Scott’s, Het Concertgebouw en North Sea Jazz. Lemm werkte samen met musici als Karel Boehlee, Peter Tiehuis, Amina Figarova en Grammywinnaar Donny McCaslin.

Arlan Feiles (VS) – Solo
Soms maken wij uitstapjes buiten de jazz en dit wordt weer zo’n pareltje denken wij.
Arlan Feiles is een Amerikaanse singer-songwriter, multi-Instrumentalist en muziekproducer. Arlan’s muziek zit een beetje tussen Americana, soul, folk en soms gospel in. Qua stijl doet hij je soms denken aan Randy Newman, Bob Dylan, Woody Guthrie en Greg Trooper maar hij is vooral zichzelf. Hij heeft een prachtige soulvolle stem en kan net zo goed op piano uit de voeten als op de gitaar. Zijn songs zijn te horen in diverse tv-programma’s en films o.a ook in de met een Academy award bekroonde film Dallas Buyers Club. Afgelopen jaren verschenen pracht albums van zijn hand zoals What Kind Of World? en Blame Me. Naast muzikant en vader is Arlan ook een fanatieke mensenrechtenactivist en schreef hij daar ook vaak songs over maar ook over de mooie kleine dingen dichter bij huis. Afgelopen jaar bracht Arlan tevens een EP uit zijn ode aan de songs van Greg Trooper waar hij tijdens zijn shows ook enkele van speelt naast zijn eigen werk.
Wij kijken al uit naar het concert van Arlan Feiles en nodigen u graag uit voor een bijzondere avond.
Pers:
“If Songwriters were bad weather, Hurricane Arlan would be a category 5” – Greg Baker, The Miami Herald
“Arlan is like a modern Bob Dylan, though he sings a sight better” – Tom Dowd

Hannah Aldridge (VS)
Soms maken wij uitstapjes buiten de jazz en ook voor Hannah Aldridge maken wij graag een uitzondering.
Amerikaanse Singer-songwriter met prachtig eigen werk en doorleefde vocals.
Muziek zit Hannah Aldridge in de genen. Ze is de dochter van songwriter en ‘Muscle Shoals’(legendarische plaats muziekwereld in Alabama) producer Walt Aldridge. Haar optredens zijn bijzonder energiek en met haar doorleefde stemgeluid neemt ze je mee langs sfeervolle ballads en slepende southern rock.
Als twintiger begon Hannah songs te schrijven en met hulp van singer-songwriter Jason Isbell bracht ze haar debuutalbum ‘Razor Wire’ uit. Dit album kreeg lovende kritieken en bevat een mix van stevige nummers en ballads.
Haar album uit 2017 ‘Gold Rush’ bereikte zelfs de prestigieuze Americana Music Association Charts. Onlangs kwam haar prachtige nieuwe album ‘Dream of America’ uit en toert ze in 2024 met haar band door Europa.
Haar live-optredens zijn bijzonder energiek en ook al speelt ze solo dan heb je niet het idee dat je iets mist.